Poliüretan Köpük

Binalarda yapısal olarak dış etkenlere maruz kalan kısım çatılardır.Yüksek ısıya soğuğa,ıslak ve kuru koşullara,fırtına ve kış koşullarına dayanıklı olmalıdır ve uzun yıllar sağlam kalmalıdır.Sprey Poliüretan köpükdiğer ısı yalıtım malzemeleriyle (strafor,cam yünü,taş yünü , izocam)ile kıyaslandığında son teknoloji sprey poliüretan köpük ısı iletkenlik kat sayısı 0.017 ile en iyi  yalıtım malzemesidir.
 
Enerji maliyetlerinin yükseldiği günümüzde Sprey Poli­üretan köpük uygulaması, eskiyen ve  yalıtım  eksikliği bulunan çatıyı yeniden yapmaya ihtiyaç duyma­dan, kapalı hücre yapısı sayesinde ısı yalıtımı  özelliği ile benzersiz çatı yalıtımı ve konfor sağ­lamaktadır. Mevcut olan evlerin çatı kirişleri normalde sa­dece 10-14 cm kalınlığında olduğundan dolayı, çatı kiriş­lerinin arasına sıradan malzemelerle uygulanan ısı yalıtımı uygulamaları hem uygulama biçimi hem de bugünkü ısı yalıtımı ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli değildir.
 
Sprey poliüretan köpük malzemesinin düşük bir ka­lınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtım performansı, hem zaman hem de para olarak maliyetli olan çatı alanlarının ısı yalıtımı uygulamalarına olanak sağ­lamaktadır. Püskürtme poliüretan köpük, zahmetli kesme ve monte etme işlemlerine gerek olmadan ahşap çatı kiriş­lerinin arasına veya beton zemin üzerine yüksek basınç al­tında özel sprey tabancası ile püskürtülür. Böylece, normal yalıtım malzemeleri döşendiği zaman meydana gelen ener­jiyi israf eden ek yerleri olmadan yüksek ısı yalıtımı ve hava geçirmez bir poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir
 
Hava geçişini engeller.
 
• Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar.
 
Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir.
 
• Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.
 
Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.             
 
 Sprey Poliüretan Köpük Uygulanan Çatılar
 
  - Çatı arası zemin
 
  - Çatı arası  ters tavan
 
  - Metal çatılarda her iki yüzeyine uygulanabilir
 
  - Ahşap lambiri çatılar.
 
  - Her türlü üzeri açık - kapalı çatılar  ve  yenilenen çatılarda uygulanabilir.  Konut,İşyerleri, endüstriyel yapılar için sağlıklı,çevreci ve konforlu yaşamak  için ideal çözümler sunar.    

Galeri

Firmamızda

Isı yalıtım, mekanik tesisat, poliüretan köpük çatı olukları ve boru tank izolasyon gibi birçok yönde hizmet vermektedir.

Fcy Metal temel felsefesini Kalite – Güven ve Estetiği sunan ‘’Yaşam tarzları inşa etmek’’ olarak belirlemiştir..